تعاریف و اصطلاحات:

شرکت: شرکت رایکا طب تابان ( با مسئولیت محدود ) به شماره ثبت ۴۹۸۰۶ و شناسه ملی ۱۴۰۰۸۸۳۱۶۰۶

کاربر خدمت گیرنده: تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی ثبت سفارش و درخواست خدمات از شرکت

کاربر خدمت دهنده: کارشناس متخصص در زمینه مورد درخواست کاربرخدمت گیرنده که توسط شرکت به کاربر خدمت گیرنده معرفی و ارجاع میشود.

حساب کاربری:

* کاربران با ثبت‌نام در رایکا طب تابان ، همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن ، می‌پذیرند که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی اش پذیرفته‌اند. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند. استفاده کاربران از وبسایت و نرم افزار رایکا طب تابان ، پس از هر بار تغییر در شرایط و قوانین ، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است. این قوانین برای مطالعه کاربران در وبسایت و نرم افزار رایکا طب تابان در دسترس است.

* برای استفاده از خدمات رایکا طب تابان لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی هستند ، می‌توانند اقدام به ساخت حساب کاربری کنند. کاربران برای استفاده از خدمات باید نام ، نام خانوادگی ، ایمیل و شماره همراه خود را ثبت کند.

* کاربران شخص حقوقی مکلف به معرفی نماینده (شخص حقیقی) هستند و اطلاعات این شخص حقوقی باید قید شود.

* هیچ یک از کاربران حق استفاده از ربات و نرم‌افزارهای مرتبط یا واسط را برای استفاده از وبسایت و نرم افزار اعم از احراز هویت، تکمیل اطلاعات، ارسال درخواست و … ندارند.

* کاربران می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی را مطابق با واقعیت ، صحیح و به روز وارد کنند و شخص کاربر مسئول عدم صحت و به‌ روز نبودن اطلاعات است. در صورت اثبات خلاف این موضوع ، هیچ مسئولیتی در زمینه خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلام شده ، بر عهده شرکت نخواهد بود.

* کاربران متعهد می‌شوند که صرفا با ایمیل متعلق به خود ثبت‌نام کنند. در غیر این صورت در برابر شخص ذی‌نفع صاحب ایمیل تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع ، مجاز است نسبت به لغو عضویت و حساب کاربری اقدام کند.

* در صورتی‌که شرکت اطلاع یابد که حساب های کاربری متعددی به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی وجود دارد ، مجاز است نسبت به قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب‌های کاربری مذکور اقدام کند.

* مسئولیت همه فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی انجام می‌شود ، به عهده کاربران است. بنابراین مسئولیت اشخاص ثالث ویا افرادی غیر از کاربر که با آن حساب از خدمات وبسایت و نرم افزار استفاده می‌کنند ، تماما متوجه کاربر صاحب حساب است.

* مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربران است. در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن اطلاعات حساب کاربری و گوشی موبایل ، کاربران موظف هستند در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع رسانی به شرکت انجام نشده ، مسئولیت همه فعالیت‌ هایی که از طریق حساب کاربری مذکور و موبایل کاربر انجام شده و می‌شود به عهده خود شخص خواهد بود.

* کاربران حق ندارند به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی ویا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز ، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات رایکا طب تابان متوجه مدیران اشخاص حقوقی خواهد بود.

* در شرایط خاصی ممکن است از کاربران برای استفاده از خدمات ، درخواست احراز هویت شود ، در این شرایط اگر کاربران اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهند ، شرکت می‌تواند حساب کاربری آن‌ها را مسدود و از ارائه خدمات به آن‌ها خودداری کند.

*  ممکن است بنا به مورد و حسب صلاح‌دید شرکت ، از کاربران درخواست شود که مدارکی را تکمیل و یا ارائه و اطلاعات موجود را اصلاح کنند. در این صورت ، کاربر متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری شخص را مسدود کرده و از ارائه خدمات به مذکور خودداری کند.

* اطلاعات کاربری کلیه کاربران نزد کاربر گیرنده اطلاعات، محرمانه بوده و هیچ یک از کاربران حق ندارند اطلاعات مربوط به حساب طرف مقابل را (اعم از مشخصات هویتی ، شماره تماس ، آدرس ، عکس و غیره) ذخیره یا منتشر کند و در دسترس دیگران قرار دهد.

استفاده از رایکا طب تابان

* کلیه کاربران  متعهد می‌شوند در زمان استفاده از وبسایت و نرم افزار کلیه مسائل اخلاقی را رعایت کنند.

* با استفاده از خدمات رایکا طب تابان ، کاربران می‌پذیرند و موظف هستند که از خدمات ارائه شده برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ، خلاف شرع و مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.

* کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات رایکا طب تابان به صورتی استفاده نکنند که به شرکت و شرکای آن صدمه‌ای وارد شود. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در خدمات رایکا طب تابان در جهت منافع شخصی و یا آسیب مادی یا معنوی به منافع شرکت سوء استفاده کنند ، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری آن‌ها ، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع ذی‌صلاح ، نسبت به پیگیری قانونی از جمله مطالبه خسارات وارده اقدام کند.

*  کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک ، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی با آن‌ها استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود ، اما با انصراف از دریافت این پیام‌ها مشکلات احتمالی در استفاده از خدمات وبسایت و نرم افزار را می‌پذیرند و ممکن است اطلاعات مقتضی را به موقع دریافت نکنند.

* مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از خدمات رایکا طب تابان به عهده کاربران است.

* کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام استفاده از خدمات ارائه شده در وبسایت و نرم افزار، از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از خدمات رایکا طب تابان کسب کرده‌اند ، هیچگونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات کاربران در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوه دیگر مغایر با قوانین رایکا طب تابان است. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول زمان استفاده از خدمات رایکا طب تابان ، فقط در شرایط ضروری و به میزان مورد نیاز از اطلاعاتی که از کاربران ارائه شده است ، استفاده کنند. استفاده کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور ، شرکت و شخص ذینفع مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.

*  با استفاده از خدمات رایکا طب تابان ، کاربران می‌پذیرند که حین استفاده از خدمات رایکا طب تابان ، آن را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات شخصی خود قرار ندهند و از هرگونه معرفی و عرضه محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران خودداری کنند.

* کاربران متعهد به رعایت همه شرایط و قوانین ، اصول اسلامی ، خلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در هنگام استفاده از رایکا طب تابان هستند.

* کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌کنند که متن حریم خصوصی شرکت را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.

* کاربر خدمت گیرنده موظف است به هر دلیلی تصمیم و تمایل به لغو سفارش و درخواست خدمت خود را قبل از ارائه خدمت به ایشان از طریق تماس با پشتیبانی رایکا طب تابان اعلام نمایند. در غیر اینصورت مبلغی به عنوان جریمه از ایشان دریافت خواهد شد و در غیر اینصورت حساب کاربری ایشان به صورت موقت یا دائم مسدود خواهد شد.

هزینه‌ها و پرداخت

* کاربران می‌پذیرند امکان استرداد هزینه‌هایی که بر اساس شرایط استفاده از خدمات به شرکت می‌پردازند ، وجود ندارد. شرکت مغایرت در هزینه اعلامی و پرداخت شده را تنها در ۴۸ ساعت اولیه رسیدگی می‌کنند. بنابراین کاربران باید موضوع را در همان ۴۸ ساعت اولیه به اطلاع شرکت برسانند.

* کاربران می‌پذیرند هزینه ارائه خدمات از طرف شرکت مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن نمی‌توانند اعتراضی نسبت به هزینه اعلام شده داشته باشند. بدیهی است از آنجا که کاربران مجاز به عدم پذیرش هزینه اعلام شده از سوی شرکت هستند ، در صورت قبول ، متعهد به پرداخت آن می‌شوند.

* پرداخت هزینه خدمت ارائه شده و سایر هزینه‌های اعلام شده توسط رایکا طب تابان فقط از طریق روش‌هایی که توسط شرکت مشخص می‌شود می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از: – پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری رایکا طب تابان

– پرداخت با کد اختصاصی شرکت رایکا طب تابان از طریق شبکه پرداخت زرین پال ویا پی

روش‌های پرداخت محدود به موارد مذکور بوده است. هرگونه روش دیگری نظیر کارت به کارت ، تهاتری و غیره مورد تایید شرکت نیست و در این صورت شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

* کاربران می‌پذیرند که باید هزینه ارائه خدمات از طرف رایکا طب تابان را مستقل از هرگونه مشکلی که ممکن است در وبسایت ویا نرم افزار جهت پرداخت آنلاین به وجود آید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکه تلفن همراه امکان پرداخت از طریق وبسایت ویا نرم‌افزار فراهم نشود ، کاربران همچنان موظف به پرداخت هزینه‌های ارائه خدمات خواهند بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربران با پشتیبانی شرکت به روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی‌ که کاربران به هر دلیلی پرداخت را انجام نداده باشند ، شرکت حق دارد هزینه را از اعتبار کاربران در حساب کاربری شان کسر کنند و در صورت عدم پرداخت حساب کاربری آن‌ها مسدود خواهد شد.

* اگر کاربر خدمت گیرنده نسبت به پرداخت هزینه خدمت اقدام ننماید ویا به فحاشی ، توهین و سایر رفتارهای خلاف قانون علیه کاربر خدمت دهنده اقدام کند ، حق مراجعه کاربر خدمت دهنده به مراجع ذی‌صلاح محفوظ است. علاوه بر آن شرکت حق مراجعه به مراجع ذی‌صلاح را به دلیل لطمه به شهرت و اعتبار تجاری خود خواهد داشت.

* کاربران ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اعلام شده توسط شرکت هستند.

مسئولیت شرکت

*  شرکت با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس ۲۴ ساعته ، واحد رسیدگی به شکایات و فرایند میانجیگری ، تمامی تلاش خود را برای جلب رضایت کاربران و رفع هرگونه اختلاف احتمالی بین آنها در زمان استفاده از خدمات شرکت به کار می‌گیرند.

* شرکت با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران در پایان خدمات ارائه شده تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.

* شرکت برای فراهم کردن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری توسط دستگاه‌های کاربران تلاش می‌کنند ، اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همه دستگاه‌ها یا شبکه‌های ارتباطی (اینترنت ، شبکه تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.

* اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده ، مگر برابر قانون و تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در موارد قانونی و هم‌چنین درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی ، شرکت مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفا از طریق مراجعه حضوری امکان‌پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی ، ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی ویا هر نحوی مقدور نیست ، مگر به حکم قانون.

* هرگاه  هر یک از کاربران در زمان استفاده از خدمات با مشکلی مواجه شوند ، برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس ۲۴ ساعته و واحد رسیدگی به شکایات شرکت مطرح کنند. شرکت پیگیری لازم را بنا به مورد انجام خواهد داد و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات به‌عمل خواهد آورد.

* همکاران شرکت در مرکز تماس به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هرگونه ابهام و سوال کاربران هستند.

* مسئولیت شرکت فقط در فرضی متصور است که کاربران از طریق وبسایت و نرم افزار و با هماهنگی شرکت اقدام به اخذ خدمات از جمله ثبت و ارسال درخواست و قبول توسط شرکت کرده باشند. لذا اگر کاربر خدمت دهنده و کاربر خدمت گیرنده که در شرکت  ثبت‌نام کرده‌اند، خارج از چهارچوب و قوانین شرکت با یکدیگر بر انجام ارائه خدمت توافق کنند ، هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

مسئولیت کاربران

* مسئولیت همه اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام استفاده از خدمات شرکت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران و شرکت) باشد ، برعهده شخص متخلف بوده و شرکت هیچ مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهند داشت. شرکت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف ، از طریق مراجع ذی‌صلاح ، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی خود به عمل آورد.

* هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت ، اعتبار و دارایی‌های شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر متخلف را مسدود کند و در صورت نیاز اقدامات قانونی لازم را علیه متخلف به‌عمل آورد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

* مسئولیت رعایت همه قوانین و مقررات حوزه سلامت اعم از مقررات وزارت بهداشت ، معاونت درمان ، نظام پزشکی و آئین نامه و دستورالعمل های صادره برعهده کاربران است و شرکت در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

* کاربران متعهد می‌شوند در صورت مواجهه با نقض هر کدام از تعهدات حین ارائه خدمت و یا نقض قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم) و قوانین مدنی بدون مداخله مستقیم، از انجام هر اقدامی بر اساس صلاح‌دید شخصی پرهیز کنند. کاربر خدمت دهنده در صورت نیاز می‌تواند ارائه خدمت خود را متوقف و موضوع را با پشتیبانی شرکت در میان بگذارد ، کاربر خدمت گیرنده نیز می‌تواند تا برقراری تماس با پشتیبانی از کاربر خدمت دهنده درخواست توقف خدمت مورد نظر را داشته باشد. در نهایت پشتیبانی شرکت تصمیم مقتضی را بر مبنای وضعیت اخذ می‌کند و در صورت لزوم موضوع با نیروی انتظامی و مراجع ذیصلاح در میان گذاشته می‌شود.

* قطع ارائه خدمت توسط کاربر خدمت دهنده بدون رضایت کاربر گیرنده خدمت و قبل از اعلام نظر پشتیبانی شرکت ممنوع است.

* کاربران مکلف به رعایت کلیه شرایط و قوانین منتشر شده در وبسایت و نرم افزار شرکت هستند و در صورت نقض تعهدات و شرایط مذکور مسئول پذیرش کلیه آثار ناشی از تخلف در قبال رایکا طب تابان و اشخاص ثالث خواهند بود.

* کاربران باید توجه داشته باشند سامانه رایکا طب تابان برای استفاده و ارایه خدمات در صورت رخداد موارد اورژانس پزشکی ، اورژانس اجتماعی و هر مورد اورژانسی دیگر ایجاد نشده و در این موارد خدماتی ارایه نمی‌کند. لازم به ذکر است کاربران در چنین مواردی باید با اورژانس شهر خود یا هر مرجع در نظر گرفته شده برای رسیدگی به آن مورد اورژانسی تماس حاصل بگیرند (مورد اورژانس به مواردی همچون تصادفات ، خونریزی ، صدمات ناشی از ضرب و جرح ، موارد مسمومیت ، کاهش سطح هوشیاری ،  هر موردی مشکوک به انواع سکته ، آسیب‌‌های ناشی از خودکشی و هر آنچه که عرفا به نام مورد اورژانسی شناخته می‌شود یا نیاز به فوریت‌های پزشکی دارد گفته می‌شود.لازم به ذکر است کلیه موارد مطرح شده در این بند تمثیلی بوده و جنبه حصری ندارد و محدود به موارد ذکر شده نیست.

* کاربر خدمت دهنده در ارائه توصیه ، مشاوره و خدمات  موظف به رعایت کلیه قوانین ، دستورالعمل‌ها ، همچنین عرف و رویه آن حوزه است. همچنین کاربران باید توجه داشته باشند شرایط زمانی (مثلا توصیه باید در زمانی خاصی انجام شود) ، شرایط عمومی و اختصاصی (شرایط حاکم بر وضعیت جسمانی یا روانی) هر فرد در هر توصیه ، مشاوره و خدمات ارائه شده از جانب کاربر خدمت دهنده و کاربر خدمت گیرنده باید مورد توجه قرارگیرد. رایکا طب تابان صرفا یک بستر اینترنتی و نرم‌افزاری برقرارکننده ارتباط میان کاربر متخصص و کاربر عادی است و هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای مشاوره انجام شده ندارد.

* کاربر خدمت دهنده حق ارائه مشاوره و خدمات در حوزه غیر تخصصی خود را نداشته و همچنین از کاربران درخواست می‌شود در صورت مواجهه با چنین مواردی نسبت به ارائه گزارش تخلف به پشتیبانی اقدام کنند.

موارد فنی

* کاربران مجاز نیستند هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد Source Code نرم افزار های رایکا طب تابان شامل دیکامپای Decompile، مهندسی معکوس Reverse Engineering یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

* کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring و روش‌های دیگر ، نسخه دیگری از خدمات رایکا طب تابان را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در وبسایت و نرم‌افزار شرکت یا در روش ارائه خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

* کاربران مجاز نیستند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذار (Indexing)، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.

* کاربران مجاز نیستند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از وبسایت ، نرم افزار و سامانه های مرتبط شرکت انجام دهند.

قطع خدمات

شرکت به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران اعم می‌تواند امنیت و آرامش کسب و کار و یا دیگر کاربران را در معرض تهدید قرار دهد ، طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور یا عدم اجازه استفاده از خدمات به صورت موقتی یا دائم است. اگر کاربران تعهدات این شرایط و قوانین را رعایت نکنند یا دسترسی آنها به خدمات شرکت ، نرم افزار و وبسایت خطرناک باشد یا مطلوب نباشد ، شرکت حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات شرکت را دارد. در این صورت ، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

توافق از راه دور

*حساب کاربری متعلق به شخص کاربر و استفاده از آن قائم به شخص کاربر و غیر قابل انتقال است. کلیه مسئولیت‌های مربوط به حفظ و حراست از حساب کاربری برعهده کاربر دارنده حساب کاربری است. کاربران ضمن پذیرش کلیه مسئولیت ناشی از استفاده از حساب کاربری ، همه داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور اعم از شکل، عبارت، تاییدیه، انتخاب اشکال و تایید آن‌ها را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار ، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیه کاربران غیر قابل استماع و مردود است.

* کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه ، اشکال ، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

* کاربران با عضویت در خدمات شرکت و استفاده از آن قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانه رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

* کلیه رویه‌های حقوقی و فنی اعم از احراز هویت کاربر، ایجاب و قبول، امضای الکترونیکی و تاییدیه‌های مرتبط ارائه‌شده توسط شرکت جهت انعقاد قرارداد الکترونیکی با کاربران از طریق مجازی و در بستر اینترنت ، مورد قبول کاربران بوده و هرگونه روش فنی جهت تنظیم قرارداد از جمله ایجاب و قبول به مثابه توافق کتبی است. هرگونه ادعایی اعم از انکار و  تردید نسبت به قرارداد الکترونیکی غیر قابل استماع و مردود است.

* با توجه به انعقاد قرارداد حاضر به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی، کاربران موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه شرکت ، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام می‌کند.